• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
DÜNYA BU MİLYARDERİ KONUŞUYOR: “Bu sene mezun olan tüm öğrencilerin eğitim için aldıkları kredileri ödeyeceğim.”

DÜNYA BU MİLYARDERİ KONUŞUYOR: “Bu sene mezun olan tüm öğrencilerin eğitim için aldıkları kredileri ödeyeceğim.”

ABD’de milyarder işadamı Robert F. Smith, Morehouse Üniversitesi’nden bu sene mezun olan tüm öğrencilerinin eğitim için aldıkları kredileri üstleneceğini açıkladı.

Georgia eyaletinin Atlanta kentinde bulunan Morehouse Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilen Smith, 400 yeni mezuna hitap ettiği konuşmasında Morehouse Üniversitesi‘den bu sene mezun olan öğrencilerin tüm eğitim borçlarını üstleneceğini duyurdu.

Smith şöyle dedi:

“Sekiz nesildir bu ülkede bulunan ailem adına, sizin otobüsünüze biraz yakıt koyacağız. 2019 yılı benim sınıfım, ailem öğrencilerin üniversite kredilerini ödemek için bağış yapıyor. Eminim benim sınıfım, bu iyiliğin aynısını başka birine yapacak.”

Smith ayrıca üniversiteye de 1.5 milyon dolarlık bağış yapacağını açıkladı. Üniversite, öğrencilerin toplum borcunu hesaplayarak Smith’e bildirmesi bekleniyor. Masrafların 40 milyon dolar olabileceği belirtiliyor. Smith’in açıklaması karşısında şaşkınlıktan önce donakalan öğrenciler, daha sonra iş adamı için tezahürat yaptı.

Morehouse Üniversitesi başkanı David A. Thomas, “Borcunuzu geri ödemek zorunda kaldığınızda dünyada yapacaklarınız sınırlı. Bu bağış onlara hayallerini, tutkularını takip etme özgürlüğü tanıyor” dedi.


Kaynak: 

https://www.theguardian.com/us-news/2019/may/19/morehouse-college-billionaire-pledge-pay-student-debt

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Yazarlar tarafından sitede yayınlanan tüm yazılar, resimler ve videolar ile ilgili hukuki sorumluluk yazarların kendilerine aittir.